JAK PRZYWITAĆ NOWEGO KOTA W DOMU? (żeby poczuł się jak najlepiej)

tipy + recenzja Feliway Optimum
JAK PRZYWITAĆ NOWEGO KOTA W DOMU?
(żeby poczuł się jak najlepiej)
1 Wybierz oddzielne pomieszczenie, w którym przygotujesz kocią bazę i ten sposób sprawdza się nie tylko przy dokoceniu, ale również przy pierwszym kocie! Dlaczego?
-Kot ma swoją małą przestrzeń, w której w swoim tempie poznaje zapachy domu i rodziny. Ma szansę ze wszystkim się oswoić, nie jest bombardowany wszystkimi nowościami na raz.
2 Wepnij do kontaktu FELIWAY OPTIMUM @feliway_pl. Jest to kompleks feromonów, który sprawdza się u kota jako wsparcie w wielu sytuacjach stresowych, np. nowy dom i rodzina, przeprowadzka, wyjazd opiekunów, przemeblowanie, remont u sąsiada, napięta sytuacja – czytaj: no pomaga USPOKAJAĆ STRESY i są na to badania.
3 Duża kuweta z miękkim żwirkiem to również podstawa, bo zwiększa prawdopodobieństwo poprawnego korzystania z kuwety od pierwszych dni razem! Miękki żwirek jest przyjemny dla kocich paputów, a w dużej kuwecie kot ma możliwość wejść, obrócić się, kopać… Jednym słowem: jeszcze więcej komfortu.
4 Solidny drapak – od pierwszego dnia – i już masz +10 do przeżycia innych mebli. A legowisko/kryjówka pozwala kitku decydować, czy i kiedy ma ochotę na odpoczynek (również od Ciebie).
5 Wybierz naczynia na karmę i wodę z niskim brzegiem, bo taka wysokość sprawia, że kotu je się wygodnie i jego wibrysy o nic nie zaczepiają.
6 Każdy kot posiada instynkt łowiecki, a co za tym idzie, chęć do polowania. Wędki umożliwiają zabawę w łowy z dystansu, budując kocio-ludzkie zaufanie i dbają o nasze bezpieczeństwo, gdy poznajemy się z naszym nowym domownikiem.
Nowy kot w domu to dla wszystkich duża zmiana i stres.
Kocie Mamasity i Koci Tatełowie, czy korzystaliście w jakiejś sytuacji z kocich feromonów?
PS. Pamiętajcie, że jeśli jesteście w procesie dokocenia, to aby uniknąć walki o zasoby, kocich akcesoriów (takich jak drapak czy legowisko) powinno być nie mniej niż kotów.
Więcej o dyfuzorze Feliway Optimum TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *