Mam nadzieję, że jednak Twój kot woli Twoje towarzystwo niż pudła, no ale kto tam go wie.
Karton. Pudło. Papierowa torba. Miska (na bezrybiu i rak ryba). Atrybuty kociego szczęścia i zakrzywiania prawdziwych kocich rozmiarów.
Wszyscy koci rodzice doskonale wiedzą, że całkiem normalną sytuacją jest, gdy kot bardziej niż super drapakiem jest zafascynowany opakowaniem po nim. Kot w kartonie po prostu siedzi. Albo śpi. Albo go drapie. Albo chwyta zębami i przystraja dywan confetti. Prawdziwy natchniony artysta.
Zdawałoby się, że miłość kotów do kartonów to jedna z największych tajemnic wszechświata, ale czy na pewno?
Przekonajcie się sami, odpowiedź znajdziecie poniżej.
KARTONOWE PUDŁO TO:
idealna kryjówka i punkt obserwacyjny
W kociej naturze specjalne miejsce zajmują także polowania, najczęściej z ukrycia, a karton to świetna miejsce do przyczajenia się i skoku na pluszową mysz czy innego kota.
rozwiązywanie konfliktów i oswajanie nowych sytuacji
Pudełko to też ochrona w czasie potencjalnego zagrożenia – jego budowa odcina kota od świata (ale równie dobrze możemy mówić tutaj o szafie, szufladzie, miejscu pod łóżkiem i tak dalej). Ukrywanie się pozwala się oswoić kotu z nową sytuacją, co wpływa na zredukowanie u niego poziomu stresu. Właśnie dlatego podczas przełamywania rutyny (np. wizyta pana z gazowni) należy postawić naszemu kitku w bezpiecznej dla niego strefie karton.
Chowanie się w ciasnych przestrzeniach może świadczyć też o uciekaniu kota od swoich kocich problemów. Koty z natury nie mają wypracowanej strategii rozwiązywania konfliktów i ogólnie mogą sobie z nimi nie radzić, więc korzystają z kryjówek, aby kryzys przeczekać.
wypoczynek
eksploracja
problemy zdrowotne
podsumowując
Kartonowe pudło może stanowić kotu perfekcyjną kryjówkę przed światem, ciepłe łóżko i uatrakcyjnić jego dzień.
Dziś mikołajki, oprócz smakołyków podaruj kotu też pudło. Na pewno się ucieszy.